Dve džinovske podvodne piramide napravljene od debelog stakla pronađene su u centru Bermudskog trougla. Okeanografi naglašavaju da je ova tehnologija nepoznata modernoj nauci, te da je dizajnirana na takav način da piramide stoje pod vodom.
Ove čudne građevine na dubini od 2.000 metara identifikovane su pomoću sonara i okeanografa dr Mejera Ferlaga. Njena četvorougaona baza duga je 300, a široka 200 metara. Na vrhu, koji doseže 200 metara, nalaze se dve ogromne rupe. Kroz jednu od njih voda prolazi velikom brzinom i tako stvara snažni podvodni talas, koji dalje uzrokuje veliki vrtlog.
Zbog njega se na površini vode formira izmaglica i talasi koji sve povlače ka dnu. Upravo zato oni koji istražuju Bermudski trougao veruju da to može biti jedan od uzroka misterioznog nestajanja svega šta se tu nađe.
Pitanje na koje niko nema odgovor jeste kako su te piramide napravljene i kojim oruđem – na čak dva kilometra ispod vode. Zasad je to nemoguće istražiti, jer nedostaju odgovarajuće mašine i tehnika. O svemu tome diskutovalo se na konferenciji u Floridi. Novinari su tad imali ogromne slike i kompjuterske podatke visoke rezolucije koji pokazuju trodimenzionalne piramide kao savršeno glatke, bez ikakvih algi ili pukotina.
Bilo je više izveštaja o ovim piramidama. Američki okeanografi su još 1990. godine otkrili podvodne piramide smeštene tačno u centru Bermudskog trougla. Naučnici su analizirali sve podatke i zaključili da je površina savršeno ravna, verovatno načinjena od leda ili stakla. Piramide su triput veće od Keopsove piramide.
Iako je vojska je zaustavila sva dalja istraživanja, Mejer veruje da bi otkriće tajnih, čudnih piramida u centru trougla moglo rasvetliti slučajeve misterioznih nestanaka brodova i aviona povezanih s Bermudskim trouglom. Nameće se pitanje zašto je čitav slučaj zatvoren. Slučaj su preuzele vojne strukture, svi podaci su blokirani, a dalja ispitivanja pod velom su stroge vojne tajne